Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

style i trendy

Czego nie może zabraknąć w mieszkaniu w stylu skandynawskim?

Wydawać by się mogło, że popularność wnętrz skandynawskich powoli powinna przemijać, jednak jest zupełnie na odwrót. Jasne i naturalne wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim są coraz bardziej pożądane przez osoby, które pragną stworzyć minimalistyczne mieszkanie. Jeśli jesteś fanem stylu skandynawskiego i już rozpocząłeś przemianę swojego wnętrza, sprawdź, czy znalazły się w nim elementy obowiązkowe.

Wszechobecna biel

Podstawowym kolorem palety barw skandynawskich jest biel. Nie może jej zabraknąć przede wszystkim na ścianach, jednak projektanci chętnie wykorzystują również białe nowoczesne meble, takie jak szafy, stoliki czy kanapy. Biel optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze, dlatego świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, które nabiorą zupełnie nowego wyrazu. Z bielą świetnie komponują się wszelkiego rodzaju szarości, które również są wyznacznikiem stylu skandynawskiego. Jeśli pragniesz wprowadzić do swojego wnętrza nieco koloru, postaw na wyraziste dodatki, np. w barwie miodu, lub pomaluj jedną ścianę na inny kolor.

Mieszkanie pachnące lasem

Nie możemy mówić o stylu skandynawskim, jeśli w mieszkaniu brakuje elementów drewnianych. We wnętrzach skandynawskich doskonale sprawdzają się nowoczesne meble sosnowe, które są jasne, lekkie i naturalne. Oprócz tego drewno jest mile widziane we wszelkiego rodzaju dodatkach, takich jak nóżki do tekstylnych krzeseł, ramki na zdjęcia, figurki czy skrzynki na zabawki.

Geometria przestrzenna

Wnętrza skandynawskie bardzo lubią się z geometrią, dlatego pamiętaj, by była ona obecna zarówno w meblach, jak i dodatkach. Dużą popularnością cieszą się heksagony, czyli tzw. plastry miodu, które można umieścić we wnętrzu w postaci półek lub dekoracji ściennych. W mieszkaniu utrzymanym w stylu skandynawskim doskonale będą prezentowały się również geometryczne obrazy zwierząt, np. jeleni lub wilków. Ten motyw wykorzystywany jest równie często na kocach oraz poduszkach.

Najprzytulniej jak się da!

Skandynawowie lubią otaczać się miękkimi dodatkami, dlatego ich domy są pełne grubych koców i miękkich poduszek. Stwórz w swoim domu atmosferę hygge, czyli wypełnij mieszkanie dodatkami, które sprawią, że będziesz czuł się tam zawsze przytulnie i komfortowo. Oprócz miękkich materiałów nie zapomnij również o oświetleniu punktowym, które jest niezwykle ważne w skandynawskich wnętrzach. Postaw na girlandy z lampek oraz stojące lampy, które dają ciepłe światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *