Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

poradnik

Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Mieszkania studenckie kojarzą nam się zwykle z niewielkimi przestrzeniami wypełnionymi dużą ilością przedmiotów. Warto jednak wiedzieć, że nawet małe mieszkanie można urządzić z pomysłem, nie zagracając przestrzeni potrzebnej do nauki.

Wynajmowany pokój

Większość studentów wynajmuje pokój w mieszkaniu razem z innymi osobami. Oznacza to, że w jednym pomieszczeniu musi się znaleźć zarówno sypialnia, jak i salon. Warto podzielić pomieszczenie na miejsce do odpoczynku oraz miejsce do nauki, gdyż połączenie tych przestrzeni może negatywnie wpłynąć na jakość snu. W małym pokoju warto zdecydować się na nowoczesną składaną kanapę, która w dzień nie będzie zajmowała dużo miejsca i świetnie sprawdzi się podczas odwiedzin znajomych. Po drugiej stronie pokoju (najlepiej pod oknem) powinno znaleźć się biurko lub stolik z wygodnym krzesłem, przy którym będziesz mógł spokojnie się uczyć i pracować nad projektami. Oprócz tego nie zapomnij również o dodatkach, które wyrażą twój charakter – na ścianach zawieś inspirujące obrazy lub kreatywne plakaty, a na podłodze umieść puszysty dywan, który sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Pamiętaj również o miejscu do przechowywania. Ubrania trzymaj w szafie, a nie na oparciach krzeseł, a książki, zeszyty i gadżety umieść w niedrogich kartonach ozdobnych, które możesz ustawiać piętrowo.

Pomysł na kawalerkę

Jeśli wynajmujesz kawalerkę, w której mieszkasz sam, masz znacznie większe pole do popisu. Nawet jeśli w kawalerkach nie ma miejsca na nowoczesne sypialnie z wielkim łożem, przy odrobinie wyobraźni można uwić tam przytulne i komfortowe gniazdko. W większości przypadków kawalerka przypomina pokój w wynajmowanym mieszkaniu, z tą różnicą, że mamy dostęp do aneksu kuchennego. Podobnie jak w przypadku wynajmowanego pokoju postaraj się wydzielić strefy na jedzenie, naukę i odpoczynek. W kawalerce z pewnością znajdzie się miejsce zarówno na niewielkie jednoosobowe łóżko, jak i rozkładaną kanapę, która może się przydać podczas oglądania filmów oraz nocowania znajomych. Ważnym elementem jest również biurko, które warto umieścić pod oknem. Bez względu na to, czy mieszkasz w wynajmowanym pokoju, czy dysponujesz własną kawalerką, pamiętaj, że nawet niewielką przestrzeń można pomysłowo zagospodarować, tworząc osobne strefy do nauki oraz odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *