Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

poradnik

Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Mieszkania studenckie kojarzą nam się zwykle z niewielkimi przestrzeniami wypełnionymi dużą ilością przedmiotów. Warto jednak wiedzieć, że nawet małe mieszkanie można urządzić z pomysłem, nie zagracając przestrzeni potrzebnej do nauki.

Wynajmowany pokój

Większość studentów wynajmuje pokój w mieszkaniu razem z innymi osobami. Oznacza to, że w jednym pomieszczeniu musi się znaleźć zarówno sypialnia, jak i salon. Warto podzielić pomieszczenie na miejsce do odpoczynku oraz miejsce do nauki, gdyż połączenie tych przestrzeni może negatywnie wpłynąć na jakość snu. W małym pokoju warto zdecydować się na nowoczesną składaną kanapę, która w dzień nie będzie zajmowała dużo miejsca i świetnie sprawdzi się podczas odwiedzin znajomych. Po drugiej stronie pokoju (najlepiej pod oknem) powinno znaleźć się biurko lub stolik z wygodnym krzesłem, przy którym będziesz mógł spokojnie się uczyć i pracować nad projektami. Oprócz tego nie zapomnij również o dodatkach, które wyrażą twój charakter – na ścianach zawieś inspirujące obrazy lub kreatywne plakaty, a na podłodze umieść puszysty dywan, który sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Pamiętaj również o miejscu do przechowywania. Ubrania trzymaj w szafie, a nie na oparciach krzeseł, a książki, zeszyty i gadżety umieść w niedrogich kartonach ozdobnych, które możesz ustawiać piętrowo.

Pomysł na kawalerkę

Jeśli wynajmujesz kawalerkę, w której mieszkasz sam, masz znacznie większe pole do popisu. Nawet jeśli w kawalerkach nie ma miejsca na nowoczesne sypialnie z wielkim łożem, przy odrobinie wyobraźni można uwić tam przytulne i komfortowe gniazdko. W większości przypadków kawalerka przypomina pokój w wynajmowanym mieszkaniu, z tą różnicą, że mamy dostęp do aneksu kuchennego. Podobnie jak w przypadku wynajmowanego pokoju postaraj się wydzielić strefy na jedzenie, naukę i odpoczynek. W kawalerce z pewnością znajdzie się miejsce zarówno na niewielkie jednoosobowe łóżko, jak i rozkładaną kanapę, która może się przydać podczas oglądania filmów oraz nocowania znajomych. Ważnym elementem jest również biurko, które warto umieścić pod oknem. Bez względu na to, czy mieszkasz w wynajmowanym pokoju, czy dysponujesz własną kawalerką, pamiętaj, że nawet niewielką przestrzeń można pomysłowo zagospodarować, tworząc osobne strefy do nauki oraz odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *