Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

inspiracje style i trendy

Najciekawsze pomysły na książkowe regały do małych wnętrz

Książkoholicy nie mają łatwo. Regały zapełniają się w mgnieniu oka, dlatego zagorzały czytelnik bardzo często staje przed koniecznością sprzedania lub oddania niektórych książek, by zrobić miejsce na nowe. Okazuje się jednak, że nawet w małych wnętrzach można przechowywać duże ilości książek, pod warunkiem, że przestrzeń zagospodarowana jest z pomysłem.

Tradycyjny regał

W większości domów znajdują się regały tradycyjne, czyli wysokie meble w kształcie szafy z półkami. Decydując się na wybór tradycyjnego regału do małego mieszkania, warto wybrać mebel do samego sufitu, który pozwoli nam przechowywać większe ilości książek, nie zajmując zbyt dużo miejsca. Książki na głębokich regałach można układać rzędami – w ten sposób uda nam się zmieścić większą ilość lektur.

Regały podwieszane

W małych wnętrzach liczy się każdy centymetr powierzchni. Jednak w wielu przypadkach ściany tuż pod sufitem pozostają niezagospodarowane. To świetne miejsce na nowoczesne meble, jakimi są regały podwieszane, czyli półki do zawieszenia na ścianie. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest optyczne pomniejsze pokoju. Ale przecież najważniejsze, że znajdzie się miejsce na książki!

Metalowe płyty

Świetnym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz są designerskie metalowe płyty, które przykręca się do ściany na dowolnej wysokości. Następnie taką płytę wkłada się pomiędzy strony książki, a kolejne pozycje układa się jedna na drugiej. W ten sposób otrzymujemy iluzję optyczną, że książki „lewitują” na naszej ścianie. To rozwiązanie sprawdzi się jednak jako opcja dodatkowa, gdyż jedna płytka nie udźwignie zbyt wielu książek. Możesz jednak zamontować kilka płytek na różnych wysokościach, tworząc nie tylko nowoczesne regały, lecz także przepiękną dekorację ścienną.

Regał w… łóżku

Dobrym pomysłem jest również zakup łóżka z wbudowanymi półkami. W ten sposób nie tracimy przestrzeni na regał, a ulubione książki mamy zawsze pod ręką. W sypialniach świetnie sprawdzi się również zabudowa wokół łóżka, dzięki której zyskujemy miejsce na książki po obu stronach łóżka, a także nad meblem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *