Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

wnętrze

Nowoczesna sypialnia bez nowoczesnych sprzętów

Nowoczesne sypialnie i nowoczesne technologie niezbyt za sobą przepadają. Powinny o tym pamiętać szczególnie te osoby, które cierpią na bezsenność, a pierwsze, co robią po położeniu się do łóżka, to przeglądanie Facebooka.

Dlaczego warto wyrzucić elektronikę z sypialni?

W sypialniach wypełnionych sprzętami elektronicznymi wytwarza się tzw. elektrosmog, czyli zanieczyszczenia elektromagnetyczne mające negatywny wpływ na jakość naszego snu. Najlepszym rozwiązaniem jest wyniesienie sprzętów elektronicznych, takich jak telefon, telewizor, konsola czy komputer, poza sypialnię. Wyeliminuj nawyk przeglądania portali internetowych przed zaśnięciem, gdyż emitowane przez telefon światło niebieskie opóźnia moment zaśnięcia i negatywnie wpływa na komfort i jakość snu. Należy o tym pamiętać również w sypialniach dziecięcych.

Wsłuchaj się w ciszę

Znacznie szybciej zaśniesz, wsłuchując się w ciszę, która jest niezakłócana dźwiękami urządzeń elektronicznych. W sypialni powinny się znaleźć wyłącznie niezbędne sprzęty, takie jak łóżko, stolik nocny, szafa czy komoda. Wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne wyłącz, odłącz od prądu lub wynieś poza sypialnię. Przez pierwsze noce możesz odczuwać brak telefonu lub telewizora, jeśli przyzwyczaiłeś się do zasypiania w ich towarzystwie, jednak po kilku tygodniach zauważysz znaczącą różnicę – twój sen ulegnie poprawie, a ty sam odczujesz spokój i zaczniesz zasypiać szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *