Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

inspiracje wnętrze

Pomysły na funkcjonalną sypialnię dla nastoletniego chłopaka

Każdy nastolatek, który do tej pory mieszkał w pokoju wypełnionym dziecięcymi meblami i dodatkami, prędzej czy później zapragnie odmienić aranżację wnętrza, w którym spędza najwięcej czasu. Do dziecięcego pokoju nie wypada zaprosić kolegów, dlatego po tym, jak nastolatek ukończy 13. rok życia, warto wyjść z inicjatywą i zaproponować zmianę wystroju wnętrza. Co powinno się znaleźć w pokoju nastoletniego chłopaka, by był on nie tylko modny, lecz przede wszystkim funkcjonalny?

Dusza towarzystwa

Jeśli twój nastolatek jest osobą, która lubi otaczać się ludźmi, z pewnością chętnie zaprasza znajomych do domu. Warto więc urządzić przestrzeń w taki sposób, by była ona nie tylko przyjazna jej mieszkańcowi, lecz by również znalazło się miejsce dla kolegów. Dobrym rozwiązaniem są łóżka piętrowe, które obecnie wracają do łask, wypełniając nowoczesne sypialnie młodzieżowe. Łóżko piętrowe świetnie sprawdzi się nie tylko podczas nocowania znajomego, lecz również stanie się schronem nastolatka. Oprócz funkcjonalnego łóżka w sypialni młodego chłopaka nie może również zabraknąć dużego biurka, przy którym nastolatek będzie mógł odrabiać lekcje, uczyć się i pracować nad szkolnymi projektami. Nie zapomnij również o miejscu do przechowywania – w tym celu świetnie sprawdzi się szafa przesuwna z nowoczesnym nadrukiem przedstawiającym boisko piłkarskie czy graffiti, którą znajdziesz np. w sklepie internetowym Meblezet.com. Warto również zainwestować w niedrogie kartony ozdobne do przechowywania, w których nastolatek będzie mógł schować książki, zeszyty i wszystkie swoje skarby.

Typ samotnika


Dla samotnika, który najchętniej spędza czas z książką, można wybrać łóżko pojedyncze lub bardzo modne łóżko piętrowe, które zamiast dolnej części do spania wyposażone jest w biurko znajdujące się tuż pod łóżkiem. Taka opcja jest szczególnie polecana do małych pokojów, gdyż pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce. Jeśli twój syn jest miłośnikiem książek, nie zapomnij o pojemnym regale stojącym lub wiszących półkach. Również w tym przypadku świetnie sprawdzi się nowoczesna szafa przesuwna z nadrukiem przedstawiającym zapierający dech w piersiach widok, który pozytywnie wpłynie na kształtującą się wyobraźnię nastolatka. Pamiętaj również o tym, by wybór łóżka, mebli i dodatków skonsultować z synem, który najlepiej wie, w jakim wnętrzu chciałby mieszkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *