Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

inspiracje poradnik

Przytulna i funkcjonalna sypialnia dla nastoletniej dziewczyny

Jeśli twoja córka była w dzieciństwie typową księżniczką, która kochała wszystko, co różowe, a po wkroczeniu w wiek nastoletni jej gust uległ drastycznej zmianie, najwyższy czas na remont. Spraw, by nastolatka czuła się bezpiecznie i komfortowo we własnym pokoju – urządźcie wspólnie wnętrze dostosowane do jej aktualnych potrzeb.

Funkcjonalnie nie znaczy nudno

Pokój nastolatki powinien pełnić swoją funkcję, a więc musi się w nim znaleźć nie tylko miejsce na odpoczynek, lecz również strefa przeznaczona na naukę. Wybierzcie duże biurko, na którym zmieszczą się stosy książek i zeszytów oraz laptop. Do tego wygodne krzesło z regulowaną wysokością i podłokietnikami, które wpłynie na prawidłową postawę dorastającej dziewczyny. Dużą rolę w pokoju nastolatki odgrywa łóżko, które jest zarówno miejscem odpoczynku, jak i schronem pozwalającym zapomnieć o pierwszych nastoletnich problemach. Ogromną popularnością cieszą się rozkładane łóżka z oparciem umieszczonym po dłuższej stronie mebla – takie łóżko można często znaleźć w amerykańskich serialach dla nastolatek, dlatego jest to mebel, którego nie może zabraknąć w pokoju dziewczyny kochającej nowoczesne sypialnie. Oprócz tego zadbaj o pojemną szafę oraz pojemniki do przechowywania skarbów.

Komfortowo i przytulnie

Nastolatki uwielbiają otaczać się miękkimi materiałami. Warto więc wypełnić pokój dorastającej dziewczyny przytulnymi kocami i poduszkami, a na podłodze położyć puszysty dywan typu shaggy. Zapraszając do pokoju koleżanki, dziewczyny będą mogły urządzić bitwę na poduszki lub wygodnie rozsiąść się na pod kocami w chłodny jesienny dzień, i popijając herbatę, dzielić się najnowszymi plotkami. Miękkie koce i poduszki sprawdzą się też doskonale podczas smutnych dni, kiedy nastolatka nie będzie miała ochoty wychodzić spod ciepłego koca. Zadbajcie również o odpowiednie oświetlenie, które sprzyja wyciszeniu. Oprócz lampy wiszącej warto również zastosować światło punktowe, czyli kilka lampek rozmieszczonych w różnych miejscach pokoju. Doskonale sprawdzą się również niezwykle modne girlandy z lampek, które obecnie wypełniają wszystkie nowoczesne sypialnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *