Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

poradnik style i trendy

Stolik zamiast biurka, czyli jak stworzyć miejsce pracy w małym wnętrzu

Praca w domu wiąże się z koniecznością stworzenia komfortowej przestrzeni. Osoby dysponujące dużymi mieszkaniami nie mają z tym problemu, gdyż są w stanie zagospodarować jeden pokój, tworząc w nim prywatne biuro. Nieco inaczej wygląda praca w kawalerce, w której liczy się każdy centymetr przestrzeni. Poznaj skuteczne patenty na stworzenie biura w małym wnętrzu.

Jeśli twoim narzędziem pracy jest głównie komputer, wcale nie potrzebujesz dużej ilości miejsca, by komfortowo pracować. Zwróć uwagę na nowoczesne stoliki jednoosobowe, które z powodzeniem zastępują duże i masywne biurka. Dobrym rozwiązaniem są także stoliki składane, które po zakończeniu pracy można złożyć i odstawić na przykład pod ścianę.

Warto również postawić na niewielkie, lecz wygodne krzesło. Zamiast dużego fotela na kółkach, który zajmie pół pokoju, postaw na designerskie krzesło w modnym kolorze. Tworząc przestrzeń do pracy, warto pamiętać o tym, by znajdowała się ona jak najdalej od miejsca, w którym odpoczywasz. Nie stawiaj biurka przy łóżku, gdyż możesz mieć problemy z zasypianiem – bezpośrednia bliskość łóżka i biurka może wywoływać stres i negatywnie wpływać na jakość odpoczynku. Warto podzielić pomieszczenie na strefy do pracy i do odpoczynku – w ten sposób łatwiej będziesz mógł rozgraniczyć czas na „w trakcie” i „po” pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *