Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

poradnik

Szafa tekstylna – zalety i wady

Aranżując swoje pierwsze mieszkanie, zwykle dysponujemy skromnym budżetem, dlatego staramy się zaoszczędzić, wybierając kreatywne i tanie rozwiązania.

Nowoczesne meble to nie tylko te wykonane z jasnego drewna, szkła czy metalu – to także szafy tekstylne, które wykonuje się z wytrzymałego materiału, najczęściej poliestru. Szafa tekstylna funkcjonuje jak tradycyjny mebel – jej konstrukcja opiera się na metalowym stelażu, a w jej wnętrzu znajdziemy zarówno półki, jak i drążek do wieszaków. Na zewnątrz znajduje się odporny na zabrudzenia pokrowiec dostępny w wielu kolorach. Szafy tekstylne najczęściej zamykane są na zamek błyskawiczny, który umożliwia szybki i łatwy dostęp do zawartości mebla.

Szafa wykonana z materiału jest tania, lekka i nowoczesna oraz idealna do wynajmowanych mieszkań, gdyż z łatwością można ją przewozić, bez konieczności korzystania z usług firmy przeprowadzkowej. Szafa tekstylna to również doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na tradycyjną szafę, a także do pokojów dziecięcych, gdzie stanowi bezpieczniejszy odpowiednik szafy z drewna.

Z drugiej strony, tańsze szafy tekstylne mogą być niestabilne, a metalowy stelaż może się odkształcać. Szafa materiałowa jest lekka, przez co może nie być odporna na duże obciążenia. Z tego względu wiele osób narzeka na wygląd szafy tekstylnej, która zupełnie inaczej prezentuje się po wypełnieniu jej ubraniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *