Nowocześnie (i z klasą)

meble || wnętrze || aranżacje || design

poradnik

Szafa tekstylna – zalety i wady

Aranżując swoje pierwsze mieszkanie, zwykle dysponujemy skromnym budżetem, dlatego staramy się zaoszczędzić, wybierając kreatywne i tanie rozwiązania.

Nowoczesne meble to nie tylko te wykonane z jasnego drewna, szkła czy metalu – to także szafy tekstylne, które wykonuje się z wytrzymałego materiału, najczęściej poliestru. Szafa tekstylna funkcjonuje jak tradycyjny mebel – jej konstrukcja opiera się na metalowym stelażu, a w jej wnętrzu znajdziemy zarówno półki, jak i drążek do wieszaków. Na zewnątrz znajduje się odporny na zabrudzenia pokrowiec dostępny w wielu kolorach. Szafy tekstylne najczęściej zamykane są na zamek błyskawiczny, który umożliwia szybki i łatwy dostęp do zawartości mebla.

Szafa wykonana z materiału jest tania, lekka i nowoczesna oraz idealna do wynajmowanych mieszkań, gdyż z łatwością można ją przewozić, bez konieczności korzystania z usług firmy przeprowadzkowej. Szafa tekstylna to również doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na tradycyjną szafę, a także do pokojów dziecięcych, gdzie stanowi bezpieczniejszy odpowiednik szafy z drewna.

Z drugiej strony, tańsze szafy tekstylne mogą być niestabilne, a metalowy stelaż może się odkształcać. Szafa materiałowa jest lekka, przez co może nie być odporna na duże obciążenia. Z tego względu wiele osób narzeka na wygląd szafy tekstylnej, która zupełnie inaczej prezentuje się po wypełnieniu jej ubraniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *